Gökçe Oflu’nun “Dokuları Duyumsamak” adlı sergisi

“Duyuların sarmalıyla oluşan algıların yalın anlatımı”

“DOKULARI DUYUMSAMAK”

Geri dönüşümü sağlanabilir atık malzemeleri çalışmalarında kullanması ile sanata farklı bir yorum getiren Gökçe Oflu’nun “Dokuları Duyumsamak” adlı sergisi 27 Kasım’da Galeriartist’te açılıyor. “Duyu” temasının işlendiği sergide sanatçının,  atık tuvalet kağıtlarını plastik sanatlarla buluşturduğu 15 çalışması yer alıyor.

Çalışmalarında atık malzemeleri kullanmayı tercih eden Gökçe Oflu; insanların atık malzemelere karşı olan mevcut algısını, bu maddelere plastik bir değer kazandırarak değiştirmeyi amaçlıyor. Bu yaklaşım ile aynı zamanda, ‘sanatın güzel olanı yaratması’ algısının da geçerliliğini sorgulatan Oflu, eserlerindeki teknik çeşitlilik ve üslup ile dikkat çekiyor. Boyadan kumaşa, keçeden atık maddelere kadar birçok malzemeyi, geleneksel ve modern çizgiler ile harmanlayan sanatçı; oluşturduğu anlatım dilinde “doku”yu ön plana çıkarıyor.

Tutku, hırs, tezatlık, içedönüklük, dışavurum, direniş ve bütünleşme gibi insanın varoluşunun temelini ve yine kendisi ile mücadele halinde olmasını duyguların yoğunluğu ile dile getiren Gökçe Oflu, duygulara kaynaklık eden “duyu”ların yansımasıyla algının çok yönlülüğünü, çeşitli malzemeler ile oluşturduğu farklı dokuları kullanarak izleyiciye aktarıyor.

Okan Üniversitesi, İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Derneği, Therapy Art Center ve Febus Medya’nın sponsorları arasında yer aldığı “Dokuları Duyumsamak” sergisi 27 Kasım-18 Aralık tarihleri arasında Fulya Galeriartist’te görülebilecek.

Sergi Hakkında

Yer: Galeriartist / Ayazma Cad. N/4 Fulya, İstanbul  

Tarih: 27 Kasım-18 Aralık / Pazar günleri hariç her gün 10:00-19:00 saatleri arasında görülebilir.

Leave a Comment