Gökçe Oflu’dan Farklı Dokunuş / Dıfferent Touch

Gökçe Oflu'dan Farklı Dokunuş / Dıfferent Touch

Kare Art Gallery 15 Mayıs – 9 Haziran 2012 tarihleri arasında tekstil ve benzeri malzemelerle çalışan beş sanatçının eserlerinden oluşan ‘Farklı Dokunuş’ isimli sergiye ev sahipliği yapıyor.

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergide Yıldız Doyran, Gökçe Oflu, Mehmet Özenbaş, Özcan Uskur ve Evrensel Ürüm günümüz insanının içinde bulunduğu gerçeği ve buna bağlı olarak hayatın değişkenliğini farklı bir anlayış ile irdelemektedirler. Hayatın diyalektiği içinde değişen insan yaşantısının soyut izdüşümlerini tekstil ve benzeri malzemelerin örtücülüğünü deşifre ederek kullanan işler, sanat üzerinden dünyaya ve insana farklı bir şekilde dokunuyor.

Sergi, tekstilin moda olgusuna bağlı alışıldık kullanımının aksine, sanatçıların malzemeyi başkalaştırıp dönüştürerek ürettikleri yapıtlar aracılığıyla, kapitalist üretim ilişkileri içinde savrulan, doğasından uzaklaşan ve hayatın katmanları içinde yavaş yavaş kendini unutan insanların hikâyesini anlatmaktadır.

9 Haziran 2012’ye kadar devam edecek sergi Kare Art Gallery’de görülebilir. Kare Sanat Galerisi Salı – Cumartesi 11.00 – 19.00 arası ziyarete açıktır.

Kare Sanat Galerisi

Abdi İpekçi Cad. Ada Apt. 22 / 8 – 9 K: 2 – 3 Nişantaşı / İstanbul
(0212) 240 44 48 – 230 58 91 www.kareartgallery.com

Leave a Comment